Zajímavosti ke školnímu stravování

V únoru 2024 nám naše milé děti z MŠ za pomoci svých učitelek pomohly vyzdobit krásnými obrázky naší školní jídelnu. Myslíme, že se jim to opravdu povedlo a zaslouží si náš veliký dík a obdiv!

Pro zajímavost jsme Vám jejich krásné výtvory vyfotili.

Celkový pohled

rybamaso zelenina

maso a hranolkyšpíz

Milý strávníci,

abychom také od Vás dostali nějakou zpětnou vazbu, např. jak Vám u nás chutná, co by jste rádi ochutnali nového, nebo naopak jaké jídlo je Vaše méně oblíbené, připravili jsme si u vchodu do školní jídelny (vedle kanceláře vedoucí ŠJ) barevnou schránku s informační tabulí, kde na Vás budeme mít různé dotazy, otázky a kam můžete vhodit Vaše odpovědi, kterými se budeme vždy po určité době zaobírat.

Nová otázka pro Vás bude připravena v nejbližší době.

Odpovědi si můžete připravit i doma a vhodit do schránky při příchodu či odchodu ze ŠJ. Odpovídat mohou samozřejmě prostřednictvím svých rodičů a děti z MŠ.

Výsledek poslední otázky dopadl takto:

Nejčastěji uváděné jídlo, které u nás ve školní jídelně nevaříme a které by jste rádi ochutnali byla pizza. Odpovědi byly různé,  samozřejmě se objevovala jídla typu fastfood, dále též s podivem např. sushi ale např. i taková čínská polévka :-).

Snažíme se maximálně strávníkům vyhovět, na druhou stranu jsme stále školní jídelna, která se musí řídit nutričním doporučením, takže bohužel některá jídla opravdu v naší jídelně neuvidíte. Pokrm pizza by ovšem nemusel být problém, pokud si vše vyrobíme sami, z hlediska zdravé výživy to bude v pořádku. Můžete se tedy v budoucnu těšit!

Tým ŠJ Čížkovice

schránka

Co rodiče nevědí o školním stravování

Ovoce, zelenina a mléko do škol

Rodiče vítáni

Recyklohraní

Asociace školních sportovních klubů

Tonda Obal

JSEM LASKAVEC

Cepík - projekt MŠ

Elixír do škol

Serviso o.p.s.

Svátek má Bedřich

Zítra má svátek Anežka

dnes, pátek 1. 3. 2024
slabý déšť, východní větřík
vítrV, 3.27m/s
tlak1008hPa
vlhkost78%
srážky1.05mm

Vedle hlavní náplně činnosti (výchova a vzdělávání) bude škola v obci jako centrum volnočasových i společenských služeb otevřená žákům svým i starším, ale i široké veřejnosti.