Zajímavosti ke školnímu stravování

Až půjdete s dětmi do školky, nezapomeňte se přijít podívat na náš nový bylinkový záhon, který se nachází před vchodem do školní jídelny - u oddělení Berušek a Motýlků.

Bylinkový záhon

V únoru 2024 nám naše milé děti z MŠ za pomoci svých učitelek pomohly vyzdobit krásnými obrázky naší školní jídelnu. Myslíme, že se jim to opravdu povedlo a zaslouží si náš veliký dík a obdiv!

Pro zajímavost jsme Vám jejich krásné výtvory vyfotili.

Celkový pohled

rybamaso zelenina

maso a hranolkyšpíz

Milý strávníci,

abychom také od Vás dostali nějakou zpětnou vazbu, např. jak Vám u nás chutná, co by jste rádi ochutnali nového, nebo naopak jaké jídlo je Vaše méně oblíbené, připravili jsme si u vchodu do školní jídelny (vedle kanceláře vedoucí ŠJ) barevnou schránku s informační tabulí, kde na Vás budeme mít různé dotazy, otázky a kam můžete vhodit Vaše odpovědi, kterými se budeme vždy po určité době zaobírat.

Nová otázka zní:

Chtěli byste něco v naší jídelně změnit, aby fungovalo třeba jinak? Můžete napsat cokoliv.

Odpovědi si můžete připravit i doma a vhodit do schránky při příchodu či odchodu ze ŠJ. Odpovídat mohou samozřejmě prostřednictvím svých rodičů a děti z MŠ.

Výsledek poslední otázky dopadl takto:

Ptali jsme se dětí, jaké je jejich nejoblíbenějí ovoce a zelenina.  Celkovým vítězem se stal MELOUN. Bylo to ale způsobeno i tím, že málokdo ví, že meloun se řadí mezi zeleninu, nikoliv ovoce a tudíž spousta dětí napsala i do ovoce meloun.

Jinak se nám v menší míře objevovalo mezi ovoci hroznové víno, banán, jahoda, jablko, mezi zeleninou zase zelí, mrkev, květák či brokolice.

Celkových odpovědí bylo ovšem tentokráte velice málo, proto výsledek nemusí uplně odpovídat preverencím našich dětí. Bereme výsledek tedy spíše pro zajímavost. I tak Vám za Vaše odpovědi děkujeme.

Tým ŠJ Čížkovice

schránka

Co rodiče nevědí o školním stravování

Ovoce, zelenina a mléko do škol