Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • Deutsch
  • English

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka mateřské školy a základní školy

Obsah

Projekt č. 18/SML2506/SoPD/SPRP za podpory Ústeckého kraje

Název:  Tvoříme v keramické dílně

Přínos projektu:

Projekt je zaměřen na zakoupení základního vybavení keramické dílny. Žáci budou moci rozvíjet jak svoje tvůrčí schopnosti, tak i představivost a fantazii. Keramická dílna má široké uplatnění při výuce. V dílně bude probíhat část výuky výtvarné výchovy, část výuky praktických činností a také bude dílna využitelná pro činnost kroužku. Nácvikem základních dovedností v dílně lze vytvořit také základ pro budoucí volbu jak povolání, tak i zaměření podnikatelské činnosti. Nezanedbatelná je i výchova estetického cítění žáků.

Realizace projektu:

Projekt byl realizován v první části přípravou místnosti ve 2. patře ZŠ pro potřeby keramické dílny - zavedení elektrické přípojky na 400 V, obkladačské práce, revize elektrické přípojky. Ve druhé části realizace byla zakoupena elektrická vypalovací pec, keramická hlína, glazury a sada nářadí. Ve třetí fázi žáci vytvářeli v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností keramické výrobky, které byly využity v soutěži o nejlepší keramické výtvory, a zároveň byly využity jako vánoční dárky pro rodiče. Harmonogram projektu byl splněn, využití keramické dílny splnilo očekávání.

Dílna byla slavnostně otevřena za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka.

KD

KD

KD

KD

KD

KD

KD

KD

KD

KD

KD

________________________________________________________________________

Propagace na školní nástěnceProjekt č. 300/2016 za podpory Ústeckého kraje

Název:  Motivace pro technické činnosti žáků základní školy

Přínos projektu:

 Procvičování jemné motoriky a rozvíjení tvůrčího myšlení žáků na 1. stupni ZŠ Čížkovice. Žáci jsou pracemi se stavebnicemi motivováni ke kladnému vztahu k technickým činnostem. Pro výuku je realizace projektu velkým přínosem a důkazem je velký zájem žáků při výuce Praktických činností i při Školní olympiádě.

Realizace projektu:

Projekt byl realizován v první části nákupem polytechnických stavebnic Lego- velký kreativní box (10 ks), Seva 5 Jumbo(10 ks), Merkur 8 (2 ks). Stavebnice byly následně využívány v hodinách Pracovních činností ve všech třídách ZŠ a při projektovém dnu  s názvem Školní olympiáda – Naše obec, dopravní prostředky a osobní bezpečí. V tomto dni žáci využili stavebnice k výstavbě maket budov v obci a dopravních prostředků. Pro žáky byly zakoupeny jako odměny za úspěšnou realizaci staveb ze stavebnic sladké odměny. Harmonogram projektu byl splněn, využití zakoupených stavebnic je vyšší než bylo projektu plánováno.

Stavebnice lego

 

Výrobek 1

Výrobek 2

 

Výrobek 3Výrobek 4Výrobek 5Výrobek