rozšířené vyhledávání ...

recyklohraní

V prosinci roku 2016 se naše škola zapojila do školního recyklačního programu „Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět!“,který je vytvořen se záměrem podpořit environmentální výchovu v MŠ, ZŠ a  SŠ v celé České republice.

Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Nad projektem převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci.

• ASEKOL, a.s. – zpětný odběr elektrozařízení
  • ECOBAT s.r.o. – zpětný odběr baterií
  • ELEKTROWIN a.s. – zpětný odběr elektrozařízení

Projekt je určen všem MŠ, ZŠ i SŠ v České republice a účast v něm je zcela bezplatná

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body, které si pak mohou v našem speciálním internetovém katalogu vyměnit za různé odměny, charakteru výtvarných či sportovních potřeb, her, školních pomůcek, nebo také vstupenek do divadel, kin a zoo.

Abychom nasbírali potřebný počet bodů na získání odměny pro naše žáky potřebujeme podporu ve sbírání bateriií, elektrozařízení, tonerů a cartridgí nejen u rodičů, ale i u ostatních obyvatelů obce Čížkovice. Sbíráme níže uvedené a specifikované produkty v budově Základní školy Čížkovice od pondělí  do pátku, vždy od 7,00 hod do 15,00 hod.

BATERIE

• Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)
  • Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg
  • Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm

NE:

• Rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie
  • Autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem
  • Baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků, kde např. pracují rodiče žáků/studentů (takové

baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a podobně)

• Plně nabité baterie
  • Baterie těžší než 1 kg

ELEKTROZAŘÍZENÍ

• všechna drobná elektrozařízení, kde zdrojem energie jsou baterie, akumulátory nebo jsou napájeny elektřinou ze sítě a nespadají do kategorie velkých spotřebičů; to znamená, že se vejdou do sběrné popelnice
  • např.: rádia, mp3 přehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky, hudební nástroje a další…,
  • všechna elektrozařízení musí být kompletní

TONERY A CARTRIDGE

• Všechny typy laserových tonerů a inkoustových cartridgí používaných v domácnosti i kancelářích.
  • Tonery a cartridge se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu.
  • Nové tonery a cartridge. (pokud nejsou rozbalené, tak je PROSÍME nerozbalujte).

Výsledky zápisu do MŠ

Oznámení o přijatých dětech k předškolnímu vzdělávání.

25. 5. 2016 Zobrazit více